2014-05-04
Remis Dolcanu.
Ekstraklasa cały czas w zasięgu.

Grający u siebie Dolcan zremisował 2:2 z Górnikiem Łęczna.

W tabeli, Dolcan jest na czwartym miejscu i do grona premiowanego awansem do Ekstraklasy brakuje mu 4 puntów.

Mecz, mimo dominującej postawy Dolcanu,  zaczął się niekorzystnie. W 12 minucie po dośrodkowaniu Mraza i strzale głową Macieja Szmatiuka, straciliśmy gola i było 0:1.

Na szczęście sytuacja szybko się odmieniła i w 14 minucie Grzegorz Piesio po rzucie rożnym wyrównał na 1:1.

Po bramkach Dariusza Zjawińskiego w 44 minucie i Grzegorza Bonina w 45 pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:2.

W odróżnieniu od pierwszej połowy, w pierwszym kwadransie drugiej inicjatywa leżała po stronie gości. Było to jednak tylko chwilowe uspokojenie po stronie DOLCANu i ponownie mogliśmy oglądać kolejne groźne akcje ząbkowskiej drużyny.

Od 78 minuty Górnik, po faulu Juliena Tadrowskiego, grał w dziesiątkę. Nie pomogło to jednak DOLCANowi zdobyć zwycięskiej bramki.

Przed drużyną z Ząbek teraz bardzo ważny, wyjazdowy mecz z będącą na trzecim miejscu Arką Gdynia. Sobota 10 maja w Gdyni.