Zaloguj

Aktualności

2014-06-10
Sukces Ząbkovia Ząbki na Arnhem Cup w Holandii

W czwartek 05 czerwca 2014 roku dwie drużyny UKS Ząbkovia Ząbki wyruszyły na podbój Holandii -na Turniej ARNHEM CUP.

Po całonocnej podróży zatrzymaliśmy się w Hellenoordavonturenpark, gdzie nasze zawodniczki mogły "naładować akumulatory". Różnorodne atrakcje, które zapewnia w/w Park Rozrywki spowodowały, iż do Arnhem wyruszyliśmy w świetnych humorach.

Sobota 07 czerwca 2014 roku.
Rozgrywki grupowe U-11.
Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej przystąpiło 14 zespołów chłopców i dwie drużyny dziewcząt (vv de Meern z Holandii i UKS Ząbkovia Ząbki).
Nasze dziewczęta trafiły do grupy C.
1. vv Arnhemia E2 (Holandia)
2. UKS Ząbkovia Ząbki (Polska)
3. JFV 5 Eckstein (Niemcy)
4. Odin ”59 (Holandia)

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta zmierzyły się z gospodarzami turnieju (VV Arnhemia E2). Chłopcy z Holandii jako pierwsi strzelili bramkę. Do remisu doprowadził celny strzał Klaudii Zielińskiej. Dziewczynkom nie udało się już strzelić bramki, za to młodzi Holendrzy pokonali Patrycję.

VV Arnhemia E2 -UKS Ząbkovia Ząbki 2:1

Drugi mecz to pojedynek z chłopcami z Niemiec (JFV 5 Eckstein), w tym spotkaniu chłopcy długo prowadzili 3:0. Na cztery minuty przed końcem meczu celne podanie Ani Kodym wykorzystała Martyna Florczuk.

JFV 5 ECkstein - UKS Ząbkovia Ząbki 3:1

Ostatnim spotkaniem naszych dziewcząt w fazie grupowej był mecz z holenderskim zespołem Odin ”59. Po trzech celnych trafieniach chłopców nasze dziewczęta zabrały się do odrabiania strat. Kontaktową bramkę strzeliła Klaudia Zielińska. Na 2:3 trafiła (z lewej nogi) Justyna Sowa. Niestety "rozpędzonym" dziewczynkom zabrakło już czasu na zmianę rezultatu.

Odin ”59 - UKS Ząbkovia Ząbki 3:2.

Po pierwszym dniu rywalizacji nasza drużyna co prawda nie zdobyła punktu, ale nie oddała też żadnego meczu bez walki (dziewczynki we wszystkich spotkaniach strzeliły co najmniej jedną bramkę).

Rozgrywki grupowe G-15.
Z piętnastu drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju dwie nie dojechały.
Nasze zawodniczki rywalizowały w 4-zespołowej grupie C:
1. UKS Ząbkovia Ząbki (Polska)
2. TSV Eintr. Buckeberge (Niemcy)
3. Voorschoten ”97 (Holandia)
4. vv ”t Goy (Holandia).

W pierwszym grupowym spotkaniu z holenderskim Voorschoten ”97 już do przerwy Ząbkovia prowadziła 3:0. Pierwszą bramkę w 10 minucie spotkania strzeliła Iga Kowalczyk, potem padła bramka samobójcza, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę holenderską bramkarkę pokonała Klaudia Tuszyńska. Po zmianie stron do bramki naszych przeciwniczek trafiały kolejno: Dominika Gąsieniec, Klaudia Tuszyńska, Nikola Karczewska i Klaudia Krawczyk.

UKS Ząbkovia Ząbki - Voorschoten ”97 7:0.

Drugi mecz fazy grupowej to kolejny pojedynek polsko - holenderski. Nasze dziewczęta pomimo przewagi długo nie mogły oddać celnego strzału na bramkę przeciwniczek. Gola "do szatni" strzeliła Dominika Gąsieniec. Po zmianie stron wynik spotkania ustaliła Nikola Karczewska.

UKS Ząbkovia Ząbki - vv ”t Goy 2:0.

Trzecie spotkanie pierwszego dnia rozgrywek nasza drużyna rozegrała z niemieckim zespołem TSV Eintr. Buckeberge. Jako pierwsza (z rzutu karnego) celnie trafiła Nikola Karczewska, przed przerwą niemiecką bramkarkę pokonała jeszcze Iga Kowalczyk. Po zmianie stron nasze dziewczęta strzeliły jeszcze pięć bramek. Celnie trafiały kolejno: Iga Kowalczyk, Nikola Karczewska, Ola Ferens, Dominika Gąsieniec i Natalia Królska.

Nasz zespół pewnie wygrał swoje grupę eliminacyjną (z bilansem bramkowym 16:0). Strzeliliśmy najwięcej bramek w kategorii wiekowej G-15 nie tracąc żadnej.

Niedziela 08 czerwca 2014 roku.

Rozgrywki U-11.
W rywalizacji w tym dniu na nasz zespół czekały trzy francuskie drużyny.

Pierwsze spotkanie po pojedynek z chłopcami z zespołu AJSLM Mezieries 1. Pierwsi celnie trafili nasi przeciwnicy. Do wyrównania (po podaniu Justyny Sowy) doprowadził precyzyjny strzał Julki Grządkowskiej. Młodzi francuscy piłkarze w drugiej połowie spotkania dwukrotnie pokonali Patrycję.

UKS Ząbkovia Ząbki - AJSLM Mezieres 1 1:3

Drugi mecz to spotkanie z zespołem ze stolicy Francji: AJ St. Vincent de Paul. Nieskuteczność strzelecka naszych dziewcząt przerodziła się w przegraną.

UKS Ząbkovia Ząbki - AJ St. Vincent de Paul 0:2.

W ostatnim meczu na turnieju przeciwnikami naszego zespołu byli chłopcy z ALSLM Mezieres 2. Składnych akcji naszego zespołu długo nie udawało się zamienić na bramkę. W końcu francuskiego bramkarza pokonała Ania Kodym i mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny.

Po zakończeniu turniejowej rywalizacji nasze zawodniczki przystąpiły do pojedynku z holenderskim zespołem dziewcząt (vv de Meern). Do przerwy po dwóch celnych strzałach Ani Kodym Ząbkovia prowadziła 2:1. Po zmianie stron dziewczęta z Holandii strzeliły kontaktową bramkę. Ostateczny rezultat spotkania ustaliła Julka Grządkowska.

UKS Ząbkovia Ząbki - vv de Meern 3:2.

Postawa naszych dziewcząt, ich spore umiejętności, nieustępliwość i walka zostały zauważone przez organizatorów ARNHEM CUP - drużyna UKS Ząbkovia Ząbki z rocznika 2003 i młodsze nagrodzona została Pucharem FAIR PLAY.

Rozgrywki U-15.
Po wygraniu swojej grupy eliminacyjnej nasze dziewczęta miały zapewnione podium. O zwycięstwo w całym turnieju walczyć miały z czołowymi zespołami juniorek młodszych z Danii i Holandii (zwyciężczyniami grup eliminacyjnych A i B).

Nasze pierwsze przeciwniczki (drużyna Kolind/Midtdjurs z Danii) wybiegły na boisko uskrzydlone zwycięstwem 1:0 nad holenderskim zespołem Fortissimo MC1. W 6 minucie spotkania duńską bramkarkę pokonała Iga Kowalczyk, która w pięć minut później "dołożyła" drugie celne trafienie, co dało Ząbkovii prowadzenie 2:0 do przerwy. W 6 minut po wznowieniu gry Nikola Karczewska ustaliła wynik spotkania.

UKS Ząbkovia Zabki - Kolind/Midtdjurs 3:0.

Ostatni turniejowy pojedynek to mecz z holenderską drużyną Fortissimo MC1. Nasze dziewczęta pomimo przewagi długo nie mogły pokonać holenderskiej bramkarki. W 12 minucie spotkania na listę strzelczyń wpisała się Natalia Królska. Wynik utrzymał się do końca spotkania i dał naszej drużynie zwycięstwo w ARNHEM CUP. Nasza drużyna nagrodzona została gromkimi brawami ze strony przeciwniczek i ich kibiców. Dziewczęta z Ząbkovii usłyszały sporo komplementów na temat swojej gry, a po odtańczeniu "TAK SIĘ BAWI ZĄBKOVIA" stanęły do wspólnego zdjęcia z przeciwniczkami.

Wyjazd na ARNHEM CUP udowodnił jak wielki potencjał drzemie w naszych zawodniczkach. Obydwie drużyny spisały się wspaniale.
Zwycięstwo w G-15 po raz kolejny pokazuje, iż UKS Ząbkovia Ząbki z powodzeniem może rywalizować z czołowymi zespołami z Europy. Jesteśmy także bardzo zadowoleni z postawy naszej młodszej drużyny: dziewczynki we wszystkich meczach walczyły do końca, strzelały bramki, doskonaliły umiejętności piłkarskie - wyjazd do Holandii skonsolidował drużynę i dał naszym zawodniczkom kolejne bezcenne doświadczenia, co z całą pewnością zaowocuje w przyszłości. Wśród dziewcząt UKS Ząbkovia Ząbki z rocznika 2003 na ARNHEM CUP był najlepszy, co udowodniło zwycięstwo nad drużyną vv de Meern. Do Holandii pojechały dziewczynki, które w ubiegłym roku zajęły IV miejsce w Finale Ogólnopolskim Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - możliwość konfrontacji z zespołami z zagranicy był dla nich nagrodą za wspaniałą postawe w tym turnieju.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki G-15: Paulina Bernasiuk, Ania Dobosz (bramkarka), Eliza Domańska, Ola Ferens, Dominika Gąsieniec, Nikola Karczewska, Iga Kowalczyk (kapitan), Klaudia Krawczyk, Natalia Królska, Wiktoria Kuciewicz, Dominika Łęczycka, Ola Rusińska, Dominika Stankowska i Klaudia Tuszyńska.

Trenerzy: Jarosław Dobrowolski i Krzysztof Goławski.

Skład UKS Ząbkovia Ząbki z rocznika 2003 i młodsze: Patrycja Bartosiewicz (bramkarka), Zosia Bloch, Liliana Bruks, Martyna Florczuk (kapitan), Julka Grządkowska, Ania Kodym, Ada Krawczyk, Oliwka Piotrowska, Justyna Sowa, Ola Sulisz i Klaudia Zielińska.

Trener: Marcin Wojda.