Zaloguj
31 maja 2020

Aktualności2013-02-21
Bezpłatne przejazdy dla kibiców
na mecze na Stadionie Narodowym

Bezpłatne przejazdy dla kibiców na mecze na Stadionie Narodowym

Kibice jadący na Stadion Narodowy na mecz eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej, będą mieć darmowe przejazdy komunikacją miejską. PZPN zapłaci za to miastu 30 tys. zł za każdy mecz.
Na Stadionie Narodowym odbędą się mecze eliminacji do mistrzostw świata w piłce nożnej w 2014 r.; polska drużyna zagra 22 marca z reprezentacją Ukrainy, 26 marca - z reprezentacją San Marino i 6 września - z reprezentacją Czarnogóry.

Fani piłki nożnej na podstawie biletu na mecz będą mogli bezpłatnie jechać autobusami, tramwajami, pociągami metra i Szybkiej Kolei Miejskiej od godz. 6 rano w dniu meczu do godz. 1 w dniu następnym. W tych samych godzinach będą także mogli korzystać z parkingów Parkuj i Jedź. Ma to zachęcić kibiców do korzystania z lokalnego transportu - zaznaczono w uzasadnieniu uchwały.

PZPN zrekompensuje to miastu koszty darmowego transportu dla kibiców, płacąc mu 30 tys. zł za każdy dzień, w którym odbywać się będzie mecz. Odpowiada to w przybliżeniu kosztom zakupu dwóch biletów jednorazowych (na 1 strefę) lub 40-minutowych (na obie strefy) przez ok. 3,6 tys. pasażerów.


Źródło:TVP.PL

 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij