Zaloguj

Rozrywka i Kultura

24
wrzesień


2014-09-21
XXXI Giełda Osobowości i Inicjatyw Artystycznych
24 września, środa, godz. 17.45, DK Zacisze

 

"Bez Ciebie..." płyta Anny Osmakowicz z muzyką Tadeusza Prejznera

 Konferencja prasowa i premierowy pokaz teledysku promującego płytę „Bez Ciebie...” Anny Osmakowicz z muzyką Tadeusza Prejznera. Wydarzeniu towarzyszy wystawa grafik Julii Rumianowskiej i Klaudii Abramowicz, pod patronatem Muzeum Jazzu, przedstawiająca polskich jazzmanów. Po koncercie zapraszamy na poczęstunek.

Wstęp wolny!

Wystąpią:

  • Anna Osmakowicz - vocal
  • Wojciech Gogolewski - piano
  • Artur Wikiera - prowadzący koncert
  • Zuzanna Celmer i Wojciech Stockinger - prowadzący konferencję.


W programie:

  • Konferencja prasowa - prowadzenie: Zuzanna Celmer i Wojciech Stockinger
  • Premierowy pokaz teledysku „Bez Ciebie…”
  • Koncert Anny Osmakowicz (vocal) z akompaniamentem Wojciecha Gogolewskiego (piano) - prowadzenie: Artur Wikiera
  • Wystawa grafik przedstawiająca polskich jazzmanów autorstwa Julii Rumianowskiej i Klaudii Abramowicz
  • Poczęstunek.

Anna Osmakowicz polska wokalistka, aktorka. Ukończyła klasę fortepianu prof. Kornelii Gniazdowskiej, flet w klasie prof. Danuty Marciniak oraz wydział wokalny u prof. Zofii Traczyk i Katarzyny Zachwatowicz. W latach 1979-1981 uczestniczyła w warsztatach jazzowych w Chodzieży u prof. Tomasza Ochalskiego. W latach 1979-1981 występowała w cyklicznych programach radiowych w kawiarni "Podwieczorek przy mikrofonie" pod kier. muz. Stefana Rachonia. W 1982 roku wystąpiła na Festiwalu Piosenki Czeskiej i Słowackiej. W 1984 roku grała w musicalu pt. "Orfeusz i Eurydyka w krainie tęczy" (reż. Ryszard Cieśla) w Teatrze Nowym w Warszawie. W 1984 roku otrzymała główną nagrodę "Złoty Samowar" na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze wraz z zespołem wokalnym "Impuls". W 1985 roku odbyła tournée po Związku Radzieckim. W 1986 roku występowała w musicalach w teatrze muzycznym “Syrena”. Od 1986 do 2003 r. związana była na stałe z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie. Śpiewała w spektaklach takich, jak: "Halka", "Straszny dwór", "Carmen", "Macbeth", "Otello", "Skrzypek na dachu", "Madame Butterfly", "Bramy raju", "Siedem bram Jerozolimy". Występowała m. in. we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Rosji, Azerbejdżanie, Japonii, Chinach, Grecji, Węgrzech, Brazylii i w Izraelu. Śpiewa i nagrywa utwory, piosenki i kolędy w języku esperanto, propagując polską kulturę poza granicami kraju. W 2004 roku wróciła na estradę, koncertuje i nagrywa utwory muzyki rozrywkowej. Komponują i aranżują dla niej utwory m. in. Leszek Gryczka, Stanisław Niwelt, Janusz Papaj, Wojciech Piętowski, Tadeusz Prejzner, Andrzej Seroczyński, Marek Sewen, Ryszard Szeremeta, Jan Wierzbica.

 

70. rocznica Powstania Warszawskiego w Domu Kultury Zacisze
Dzieci z Powstania Warszawskiego


Gospodarz programu:
historyk Stanisław Maliszewski

Goście specjalni:
Dzieci Powstańcze

Wystąpią:
Wojciech Stockinger (aktor) i Alicja Mieszało (śpiew)


Pomysłodawca i moderator wieczoru: Bogusław Falicki.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK 
ul. Blokowa 1,  Warszawa
tel. 22 679 84 69

Źródło: Informacje DK Zacisze


 







Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności". wiem, zamknij