Zaloguj

Rozrywka i Kultura

2019-05-27
Sukcesy SameJudo w Mistrzostwach Polski dzieci i młodzieży.

W dniu 25 maja dwóch zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "SameJudo", wystartowało w odmiennej ale bardzo spokrewnionej dyscyplinie Brazylijskim- Jiu Jitsu.
Zawody rozgrywane w Jakubowie miały najwyższą rangę, ponieważ odbywały się tam " 2 Mistrzostwa Polski w BJJ dzieci i młodzieży". Dla zawodników SameJudo był to pierwszy start w BJJ i miał charakter czysto szkoleniowy, celem było sprawdzenie płaszczyzny parterowej ze specjalistami w tej dziedzinie ( w brazylijskim jiu jitsu większość walki odbywa się w parterze).
Tego dnia Mateusz Waćko zdobył brązowy medal w kategorii do 50 kg oraz Bartek Dobrowolski uplasował się na drugim miejscu!