Zaloguj
15 sierpnia 2020

Sport2015-06-19
Victor Grand Prix Ząbek w badmintonie
o Puchar Burmistrza.

13 czerwca, ostatni raz w tym roku, zagraliśmy w badmintona w Gimnazjum nr 1 w Ząbkach w turnieju z cyklu Grand Prix o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki. Temperatura na zewnątrz około 30 stopni, a w środku chyba 45. W tych warunkach ciężko było oddychać, a co dopiero grać. Mimo to dzieci i młodzież stawili się licznie, aby w ostatnim turnieju powalczyć o zwycięstwo i punkty do generalnej.

W kategorii 1-3 rywalizowała piątka najmłodszych. Sklasyfikowaliśmy dziewczęta oddzielnie i chłopców oddzielnie, ale mecze rozegrali „każdy z każdym”. U dziewcząt lepsza okazała się Hania Lewandowska, która wyprzedziła Karolinę Kowalczyk. U chłopców wygrał Tomek Kotlarski z Garwolina, przed Maksem Siepsiakiem ze Starej Miłosnej i „naszym” Kacprem Gajosem. W całości zwyciężył Maks Siepsiak przed Kacprem i Hanią Lewandowską.

W kategorii klas 4-6 dziewcząt w turnieju wygrała Ania Rosa przed Basią Seweryn i Marysią Rosa. Grand Prix wygrała Basia Seweryn, druga była Samira Salameh, a trzecia Marysia Rosa.

U chłopców z klas 4-6 było ciekawie do końca. Turniej wygrał Kacper Winek, który wyprzedził Kubę Walocha i Błażeja Krawczyka. Kuba i Błażej to pierwsza dwójka również w całości cyklu, na trzecim miejscu zameldował się Kacper Winek.

W Gimnazjum dziewcząt Iza Pomykała przed Karolina Łukomską i taka sama kolejność w klasyfikacji generalnej plus na trzecim miejscu Magda Krupa.

U chłopców słabe występy faworytów. Adam Walocha był trzeci, a Kasia Wróblewska szósta.

W generalce wygrał Adam przed Damianem Milem i Kasią Wróblewską.

Na deser siedem par zagrało w gry podwójne. Wygrali Adrian Koc i Jakub Dworzak przed Izą Pomykała z Kasią Wróblewską i braćmi Adamem i Kubą Walocha. Adam i Kuba wspólnie zajęli pierwsze miejsce w całości, trzecie Iza Pomykała, czwarte Kasia Wróblewska, piąte Błażej Krawczyk, a szóste ex aequo Grzegorz Cybulski i Konrad Kalinowski.

Po zakończeniu gier nastąpiła uroczystość wręczenia medali i nagród za ostatni turniej i za cały cykl. Nagrodami były puchary ufundowane przez Miasto Ząbki i MOSiR Ząbki i talony do wykorzystania w sklepie badmintonowym naszego sponsora firmy Sportimpex, dystrybutora badmintonowej marki Victor. Talony ufundowane były przez miasto Ząbki, MOSiR i Sportimpex.

Nagrody wszystkim zwycięzcom wręczał v-ce Burmistrz Miasta Ząbki Pan Artur Murawski. Pan Burmistrz Robert Perkowski był w trakcie gier i z zaciekawieniem obserwował rozgrywki. Panowie Burmistrzowie otrzymali nasze klubowe koszulki i mamy nadzieje że będą do nas częściej zaglądać, a może kiedyś zagrają? Zapraszamy!

Z opóźnieniem swoje gry rozpoczęli dorośli.

U pań wygrała Jola Parafiańczuk przed Kasią Wróblewską i Asią Mądry. Jola wygrała również Grand Prix przed Asią i Kasią.

Ciekawie, a wręcz dramatycznie było w kategorii open u panów. Przed ostatnim turniejem prowadził Michał Korecki przed Wieśkiem Gajosem. Aby Wiesiek wygrał Grand Prix musiał być pierwszy, a Michał musiał być najwyżej czwarty. I tak się stało. Kontuzja Michała w meczu o trzecie miejsce uniemożliwiła mu obronę pozycji lidera i ostatecznie przegrał jednym punktem. W turnieju, jak już wspomniałem, wygrał Wiesiek przed Jackiem Kutlą, Mariuszem Ochocińskim i Michałem Koreckim (cztery pierwsze miejsca dla MKS Ząbki). W generalnej Wiesiek przed Michałem i Jackiem Kutlą.

W kategorii zaawansowanych Tomek Mądry przed Bartkiem Gibadło i Dawidem Maronem. W Grand Prix trochę inna kolejność: Dawid przed Tomkiem i Bartkiem.

Gry podwójne zakończyły ten ciężki dla badmintonistów dzień. Wygrali Wiesiek Gajos z Michałem Koreckim przed Jolą Parafiańczuk z Adamem Juszczykiem oraz Kasią i Irkiem Wróblewskimi.

W klasyfikacji generalnej wspólne pierwsze dla Wieśka i Michała, trzecie dla Joli Parafiańczuk, czwarte Artur Tomczak , piąte JA i szóste Paweł Tomczak.

I to tyle w tym sezonie.

Podziękowania dla dorosłych zawodników sekcji badmintona MKS Ząbki za pomoc w organizacji i stworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery.

Dziękują władzom naszego miasta za wsparcie finansowe, Jackowi Romańczukowi i Karolowi Małolepszemu za współorganizację, panu Józiowi Doli za pomoc w dystrybucji nagród i ogłaszaniu naszego turnieju w Ząbkach.

Dziękuję Małgosi Piątkowskiej i Wojtkowi Niklowi za współprowadzenie.

Dziękuję panu Jackowi Szafrańskiemu i Czarkowi Gutowskiemu z firmy Sportimpex ( Victor), za nagrody.

Dziękuję wszystkim, których nie wymieniłem, a pomogli w organizacji naszego przedsięwzięcia.

Teraz parę cyferek. Dziewięć turniejów i ponad dwieście dwadzieścia osób! Tyle wzięło udział w Grand Prix Ząbek w Badmintonie. To świetny wynik. Powtórzmy go w przyszłym roku.

W nadchodzącym sezonie turniejów będzie osiem: od października do maja. Regulamin chyba podobny, choć czekam cały czas na sugestie czy może coś zmienić.

Wyniki Victor Grand Prix Ząbek 13.06.2015  tournamentsoftware.com

 

Do zobaczenia w październiku!

Marek Krawczyk

 

 


 pełna klasyfikacja w pliku xls


Pozostałe wpisy

ilość wszystkich aktualności: 638

22212019181716151413121110987654321

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij