Zaloguj
31 maja 2020

Aktualności2016-02-12
Będzie wiadukt na Chełmżyńskiej!
Jest porozumienie w sprawie finansowania.

Jak podaje warszawski ratusz, PLK PKP potwierdziło oficjalnie na piśmie gotowość budowy wygodnego wiaduktu na Chełmżyńskiej, tunelu w Rembertowie na Cyrulików  oraz tunelu w Wesołej. Wiceprezydent Warszawy polecił też przygotowanie projektu porozumienia jako wiążącego aktu prawnego. Prace mają kosztować około 100 mln złotych.

 PKP i Miasto zobowiążą się do wspólnego finansowania po 50 procent tej inwestycji w latach 2017-2018 napisał wicweprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz na portalu społecznościowym.

Obecnie na przecięciu się ulicy Chełmżyńskiej i Strażackiej powstają dwa ronda, które jednak w żadnym stopniu nie rozwiązują problemu przejazdu przez 5 torów magistrali kolejowej.

W związku z podnoszeniem prędkości przejazdowych pociągów PKP,  PLK dokonuje szeregu modernizacji i eliminuje kolizyjne przejazdy. Obecnie na tym samym szlaku kolejowym budowane są wiadukty i tunele w Zielonce, Kobyłce i Wołominie . Podróż koleją będzie szybsza i bezpieczniejsza, a mieszkańcy Ząbek, Rembertowa, Wygody i Wesołej wreszcie będą mogli poruszać się autobusami i samochodami w cywilizowanych warunkach.

 

Więcej na rynek-kolejowy.pl

oraz tvnwarszawa.tvn24


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij