Zaloguj
31 maja 2020

Aktualności

21
luty


2016-02-15
Iran. W poszukiwaniu skarbów orientu.
Spotkanie z podróżą w OKiS Zielonka.

Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zaprasza na kolejne fascynujące spotkanie poświęcone odległym zakątkom świata. W ramach cyklu „Spotkania z podróżą” przyjeżdżają do Zielonki doświadczeni podróżnicy by opowiadać o przebytych wyprawach. Spotkania to nie tylko pokazy zdjęć, ale żywa opowieść o miejscach widzianych i „zasmakowanych” z bliska.

W niedzielę 21 lutego 2016 r. o godz. 16.00 spotkamy się w sali widowiskowej OKiS (ul. Łukasińskiego 1/3, Zielonka ), by wyruszyć w podróż na ogarnięty konfliktami Bliski Wschód, do Iranu – orientalnej oazy spokoju.

Będą nas gościć Persowie – otwarci, sympatyczni i pomocni ludzie oraz nomadzi – żyjący zgodnie z rytmem przyrody w górach Zagros. Odwiedzimy egzotyczne miasta – perły perskiej kultury – Isfahan, Sziraz, Kaszan oraz zagubiony w pustynnym pyle Jezd i Kerman. Zobaczymy mistyczne mauzolea, wysłane miękkimi dywanami meczety, skąpane w blasku zachodzącego słońca tysiącletnie miasta, karawanseraje i warownie.

Powędrujemy przez barwne bazary, rozkoszując się zapachami orientalnych przypraw i podpatrując lokalnych rzemieślników przy pracy. Zatrzymamy się w starożytnym mieście króla Dariusza – Persepolis, by wraz z innymi wędrowcami złożyć pokłon pod jego grobowcem. Będziemy wspinać się na najwyższy szczyt kraju, przeszło pięciotysięczny drzemiący wulkan Demawend. Dotrzemy na pogranicze z Afganistanem, na skraj najgorętszej na świecie pustyni Lut, a wszystko to z dwójką dzieci siedmioletnią Igą i półtorarocznym Jasiem.

więcej na okis.zielonka.pl

oraz fotografiapodroznicza.pl


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij