Zaloguj
12 sierpnia 2020

Aktualności2019-08-29
Otwarta Żołnierska.


Od poniedziałku, 2 września, otwarte będą obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej, nowe drogi rowerowe biegnące po obydwu stronach ulicy oraz kładka dla pieszych przy osiedlu Wygoda.

Znikną także zwężenia na nowych wiaduktach i estakadzie w ul. Marsa. Kierowcy będą mogli wjechać na estakadę do skrętu w ul. Żołnierską nie tylko z Trasy Siekierkowskiej, ale również od strony ronda I. Mościckiego (zjazd w rejonie ul. Naddnieprzańskiej). Skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa odbywać się będzie nadal w poziomie terenu. Obecnie powstaje projekt drugiej estakady, umożliwiającej bezkolizyjny skręt w ul. Marsa. Jej budowa ma ruszyć w przyszłym roku.

Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu rozpocznie się w piątek, 30 sierpnia ok. godz. 22.00 i potrwa cały weekend.

Przebudowa ul. Marsa i Żołnierskiej prowadzona była na odcinku ok. 5 km. Wybudowane zostały dwie dwupasowe jezdnie ul. Żołnierskiej oraz dziesięć obiektów inżynierskich, w tym wiadukty w ul. Marsa, estakada do skrętu w lewo z ul. Marsa w ul. Żołnierską, wiadukty w ul. Żołnierskiej, kładka dla pieszych, a także przejścia dla zwierząt leśnych. W ramach inwestycji posadzono także 198 drzew, 387 krzewów oraz pnącza winobluszczu pięciolistkowego.

 

Źródło: infoulice


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij