Zaloguj
29 maja 2020

Aktualności2020-05-14
Ząbki: Policjanci zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy
podejrzewanych o kradzieże elektronarzędzi.

Dwóch, 23-letnich obywateli Ukrainy zatrzymali w Ząbkach miejscowi funkcjonariusze. Mężczyźni podejrzewani są o włamanie do samochodu i kradzież wartych ponad 2,5 tys. złotych elektronarzędzi. Część skradzionych narzędzi budowlanych została już odzyskana. Obaj już usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu za co może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze z komisariatu w Ząbkach zostali powiadomieni przez jednego z mieszkańców, że może dojść do transakcji związanej ze sprzedażą skradzionych mu elektronarzędzi. Te miały być zabrane 22 kwietnia z zaparkowanego w garażu podziemnym samochodu po wcześniejszym włamaniu. Ich wartość została oszacowana na kwotę ponad 2,5 tys. złotych.

Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie czekali na rozwój sytuacji. Już po chwili z jednej z posesji przy ul. Kochanowskiego wyszedł młody mężczyzna trzymając w ręce walizkę z elektronarzędziami. Funkcjonariusze po cywilnemu podeszli do niego, po czym okazując legitymację chcieli go wylegitymować i sprawdzić. Ten podjął próbę ucieczki, po chwili był już jednak w rękach policjantów. 23-letni obywatel Ukrainy trafił do miejscowej jednostki Policji. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali kolejnego 23-latka, też obywatela Ukrainy. Obaj trafili do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie im zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu - zaboru elektronarzędzi po wcześniejszym włamaniu do samochodu, w którym się znajdowały. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Część skradzionych narzędzi budowlanych już została przez policjantów odzyskana.

asp. szt. Tomasz Sitek

 

Źródło: KPP Wołomin


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij