Zaloguj
31 maja 2020

Aktualności

1
lipiec


2013-06-30
Oddaj krew – podaruj życie
1 lipca od 10:00 do 14:00 na parkingu przed IKEA Targówek

Wypadek, nagła choroba… - nigdy nie wiemy kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której będziemy potrzebować krwi. Nie warto więc czekać do chwili kiedy życie nasze lub naszych bliskich będzie zagrożone. Wszyscy, którzy chcą oddać krew i tym samym uratować życie innej osoby będą mieli ku temu okazję w najbliższy poniedziałek 1 lipca, gdzie od godziny 10:00 do 14:00 na parkingu przed IKEA Targówek w specjalnym autobusie medycznym będzie można podzielić się najcenniejszym darem życia.
W Polsce dokonuje się corocznie ok. 2 mln transfuzji. Ponieważ wciąż nie potrafimy wyprodukować sztucznej krwi, jedynym jej źródłem jest zdrowy, świadomy człowiek. To właśnie dzięki niemu ktoś inny zyskuje szansę na wiele pięknych chwil, przeżyć i doznań. Najczęściej nie wiemy kim jest osoba, która otrzyma naszą krew. Możemy być jednak pewni, że jest czyjąś matką, babcią lub siostrą, czyimś ojcem, dziadkiem lub bratem, czyjąś przyjaciółką lub przyjacielem. A przecież każdy z nas może stać się kiedyś biorcą…

Tym razem nieszczęście spotkało Małgosię, która w oczekiwaniu na przeszczep nerki potrzebuje regularnych transfuzji krwi. Niestety z powodu ogromnych jej niedoborów w stacjach krwiodawstwa, szpital nie dysponuje wystarczającą ilością krwi, a stan zdrowia Małgosi stale się pogarsza. Chcąc pomóc swojej koleżance z pracy, IKEA zwraca się z prośbą o oddanie tego drogocennego płynu. Każdy kto będzie chciał pomóc będzie mógł oddać krew w specjalnym autobusie medycznym, który w poniedziałek od godziny 10.00 do 14.00 będzie czekał na parkingu IKEA Targówek (ul. Malborska 51).

Krwiodawcą może zostać każda osoba w wieku 18-65 lat, która waży co najmniej 50 kg i cieszy się dobrym zdrowiem. W dniu oddania krwi należy zjeść obfite śniadanie i wypić dużą ilość płynów. Na dzień przed zabiegiem należy powstrzymać się z kolei od spożywania alkoholu, a na kilka dni przed także od zażywania niektórych leków, m.in. aspiryny. Aby móc oddać krew, trzeba również posiadać przy sobie dowód osobisty.

Więcej informacji na temat akcji udziela: Kamila Popławska, IKEA Targówek, kamila.poplawska@ikea.com


Źródło: spolecznosc.targowek.waw.pl

 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij