Zaloguj
7 czerwca 2020

Felietony2018-06-21
SiSens - Nowoczesny Gabinet Integracji Sensorycznej.
Ząbki, ul. Torfowa 28.

Integracja sensoryczna jest procesem, w którym mózg przetwarza informacje ze wszystkich zmysłów rozpoznając, segregując i łącząc je ze sobą a potem odpowiednio reagując. Gdy doświadczenia dziecka w odbiorze i przetwarzaniu bodźców płynących ze zmysłów są błędne lub niepełne to ma ono duże trudności w opanowaniu mówienia, czytania czy pisania. 

Ćwiczenia integracji sensorycznej są odpowiedzią na zmieniające się warunki wychowania i potrzeby dzieci.

Dawniej ogródki  jordanowskie, podwórka i „trzepaki” były miejscem aktywności. W tej chwili model wychowania jest bardziej statyczny a ruch fizyczny jest przecież niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na pojawiające się potrzeby prawidłowego rozwoju młodego pokolenia, powstała terapia Integracji Sensorycznej, gdzie można badać deficyty dzieci następnie nad nimi pracować, w sposób przyjemy i interesujący dla dziecka. 

Atutem tego gabinetu jest wprowadzanie nowoczesnej technologi wirtualnej rzeczywistości do wspomagania terapii oraz ćwiczeń.  Za granicami kraju jest już praktykowane urzywania technologi VR do terapi np.: leku przed pająkami czy wysokości. Wprowadzenie jej do terapii integracji sensorycznej urozmaica zakres ćwiczeń jak również jest bardzo atrakcyjny dla dzieci, dzięki czemu chętnie uczestniczą w zajęciach, motywacja jest bardzo wysoka, co przekłada się na wyniki terapii.

Gabinet Integracji Sensorycznej SiSens bierze udział w programie "Zniżka za dowód". Mieszkańcy Ząbek mają 10% zniżki.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę SiSens.pl a dodatkowych informacji można uzyskać pod telefonem (+48) 600 130 760

Godziny otwarcia SiSens:  w dni powszednie od 11:00 do 20:00

 

kontakt@sisens.pl

Ząbki, ul. Torfowa 28


 


Pozostałe wpisy

ilość wszystkich aktualności: 115

4321

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij