Zaloguj
7 czerwca 2020

Felietony2016-07-28
SKLEPOWISKO.
Drugie życie rzeczy.

Fundację „Siłą Rzeczy” założyliśmy, aby móc kontynuować działalność, którą prowadziliśmy od stycznia 2012 do września 2015 r. przy ul. Kawęczyńskiej 30 na warszawskiej Pradze Północ. Działalność dobroczynną finansujemy prowadząc Sklepowisko – sklep charytatywny. Tworzymy przestrzeń, w której ludzie mogą zostawić używane, lecz nie zużyte rzeczy, a inni kupić je w atrakcyjnych cenach. Dając rzeczom drugie życie, dbamy o środowisko naturalne.

Naszymi klientami są zarówno osoby ubogie, które mogą się u nas zaopatrzyć w podstawowe sprzęty i ubrania, jak i nasi sąsiedzi, kolekcjonerzy i inni.

Bardzo ważnym aspektem naszej działalności jest aktywizacja osób wykluczonych społecznie, przede wszystkim ze względu na problemy psychiczne, ale także długotrwale bezrobotnych czy bezdomnych. Współpracujemy z Bródnowskim Stowarzyszeniem Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Pomost” oraz Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Problemami Emocjonalnymi „PSONI”. Przez wspólną pracę w Sklepowisku dajemy naszym beneficjentom szansę powrotu lub rozpoczęcia aktywności zawodowej, pomagamy planować ich rozwój, znaleźć pracę.

W Sklepowisku powstanie pomieszczenie warsztatowe, gdzie będą się odbywać różnego typu warsztaty.

Adres sklepu: Bazyliańska 1, Warszawa

OFERTA DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ:

Organizujemy bezpłatny odbiór zbędnych mebli, sprzętów AGD i RTV. Mieszkańcy mają w ten sposób możliwość włączenia się w działania proekologiczne.

Dajemy możliwość zakupu tanich używanych ale niezużytych mebli, AGD, RTV, książek, płyt, filmów, odzieży, zabawek dla dzieci, bibelotów i wielu innych artykułów. Na artykuły pierwszej potrzeby i wyposażenie mieszkania - specjalne zniżki dla klientów ośrodków pomocy społecznej.

Propagujemy czytelnictwo – Oferta Bardzo Taniej Książki.

Integracja społeczności lokalnej poprzez animowane przez Fundację wspólne działania:

- Uczestnictwo w organizowanych przez nas warsztatach dających możliwość zdobycia nowych umiejętności (np. warsztaty stolarskie, krawieckie, decoupage)

- Aktywizacja osób starszych, bezrobotnych i bezdomnych poprzez możliwość włączenia się w działalność Sklepowiska

- Możliwość rehabilitacji społecznej osób z problemami emocjonalnymi i psychicznymi (współpracujemy z lokalnymi stowarzyszeniami- "Pomost", "PSONI" )

Bezpłatna oferta pomocy psychologicznej Fundacji "Siłą Rzeczy".

Bezpłatna oferta edukacyjna Fundacji "Siłą Rzeczy": oferujemy pomoc w przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego: matematyka/fizyka.

Pytacie jak można nam pomóc?

Super będzie, jeśli przekażecie swoim czytelnikom informację o naszej działalności i możliwości kupienia u nas przeróżnych, ciekawych rzeczy lub ofiarowania nam niepotrzebnych, używanych ale nie zużytych przedmiotów i o tym, że tzw. gabaryty odbierzemy bezpłatnie po umówieniu:

- telefonicznym: 507 111 927

- lub mailowym: sklepowisko.warszawa@gmail.com

Zapraszamy też wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc, np. w sortowaniu i katalogowaniu książek lub przy zwożeniu podarowanych nam mebli i sprzętów AGD.

 

Waldemar Malicki

Sklep Charytatywny "Sklepowisko"
Bazyliańska 1, Warszawa
tel. 507-111-927

Fundacja "Siłą Rzeczy"
KRS 0000616292   NIP 952-214-69-77   Regon 364350620


 


Pozostałe wpisy

ilość wszystkich aktualności: 115

4321

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij