Zaloguj
23 styczeń 2020
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Rozrywka i Kultura

11
listopad


2015-10-26
Niepodległość w oczach dziecka.
Bal przebierańców w strojach historycznych.

Dzieci w wieku 4-11 lat zapraszamy do Domu Kultury "ZACISZE" na bal przebierańców w strojach historycznych.

11 listopada, środa, godz. 11.00
Bilety: 10 zł/dziecko.
Liczba miejsc ograniczona.

DOM KULTURY "ZACISZE".

Nietypowa lekcja historii tym razem dla dzieci w wieku 4-11 lat. Będzie nawiązaniem do historii i wiedzy patriotycznej. Po raz pierwszy tak ważny temat i takie wydarzenia adresowane będzie do najmłodszych. Ciekawi jesteśmy wiedzy dzieci o święcie i o odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości. 

Wspólnie zaśpiewamy przy fortepianie. Wysłuchamy prezentacji muzycznych dzieci z sekcji Abrakadabry i Małego Muzyka. Zabawimy się w biało-czerwonych, z muzyką i tańcem. Z racji tego, że jednym z elementów spotkanie będzie bal wymagane są stroje historyczne. Zachęcamy do puszczenia wodzy fantazji. Jesteśmy ciekawi, w jakie postaci historyczne zdecydują się wcielić nasi uczestnicy i czym będą kierować się przy wyborze. Nawiążemy do ceremoniału dworskiego, którego jednym z elementów była parada szlachty przed monarchą do taktów poloneza. Złamaniem tradycji będzie odtańczenie poloneza i walca na zakończenie balu, a nie jak to dawniej bywało na rozpoczęcie balu. Nawiążemy również do współczesności i zaprosimy dzieci i rodziców na dyskotekę wolności.

W rolę wodzireja wcieli się znany dzieciom Maciej Gąsiorek, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

 

W programie:

- Prezentacje muzyczne zespołu wokalnego „Abrakadabra” i sekcji „Mały Muzyk”,

- Wspólne śpiewanie przy fortepianie,

- Zabawy w biało-czerwonych, z muzyką i tańcem,

- Wybory naj… naj… ,

- Konkursy różne: trochę ruchu, trochę historii,

- Familijny walc i polonez,

- Dyskoteka wolności.

 

Gospodarz programu – Maciej Gąsiorek.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2881

 

DOM KULTURY "ZACISZE" W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

www.zacisze.waw.pl

pr@zacisze.waw.pl

sekretariat@zacisze.waw.pl


 


Pozostałe wpisy

2019-09-02
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w Parku Bródnowskim.
Zapraszenie na Dni Targówka. Wstęp wolny!
7 września - sobota 16:00 - 17:30 Teatr Syrenka "Kot w butach" - przedstawienie teatralne dla dzieci 17:30 - 18:30 pokazy Iluzjonisty 19:30 Teatr Imka "Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. W obsadzie Paulina Holtz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartłomiej Topa. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 21:15 - 22:00 teatr Tańca DYEMOTION - ruch muzyka światło 12:00 - 18:00 na swoje stoiska zapraszają: Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa, OSiR, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Straż Miejska m. st Warszawa, Zakład Transportu Miejskiego ,Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Warszawska Kranówka", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze, Klub Radnych "Mieszkańcy-Bródna-Targówka-Zacisza" oraz w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku - salon VECTRA, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp.z.o.o, Centrum Medyczne Medicum, Pygmalion Szkoła Języków Obcych, Centrum Językowe Sylwia Lewińska, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Fabryka Liczb, Bricks4Kidz-Targówek, Egurrola Dance Studio, Studio Figura

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij