Zaloguj
10 sierpnia 2020

Rozrywka i Kultura

3
kwiecień


2016-04-02
Z hejnałem wiosennym - koncert Leszka Długosza.


Zapraszamy do DK Zacisze

 

3 kwietnia, niedziela, godz. 17.00
Wstęp wolny.

 

Koncert otworzy wystawę rysunków Franciszka Maśluszczaka.

LESZEK DŁUGOSZ
W polskim pejzażu kulturowym to „marka” wybitna i odrębna. 
Legenda Piwnicy pod Baranami z jej najlepszych czasów. Jedna z najbardziej twórczych  osobowości tego Zespołu. Poeta, pieśniarz, kompozytor, pianista, aktor, autor wielu tomików poetyckich, płyt autorskich, autor programów radiowych i telewizyjnych, także felietonista, Stanowi Długosz osobowość doprawdy renesansową.
Studiował polonistykę na UJ i aktorstwo w Krakowskiej PWST. Muzyki (gry na fortepianie, kompozycji) uczył się od dzieciństwa, poza oficjalnym szkolnictwem, w trybie indywidualnym. Koncertuje, nagrywa, publikuje, występuje w filmie (Andrzeja Żuławskiego - Trzecia część nocy, Na srebrnym globie…), uprawia felietonistykę (Czas Krakowski, Rzeczpospolita, Dziennik Polski, W Sieci). Zajmuje się pedagogiką, w Studium Literacko Artystycznym przy UJ przez kilka lat prowadził warsztaty poetyckie. Pomysłodawca i szef nieformalnego klubu poetyckiego tzw. Rynny Poetyckiej przy ulicy Gołębiej w Krakowie.
Występował w kraju i niemal w całej Europie. Także w Ameryce Północnej, również w Moskwie i na Syberii. Człowiek wolny i niestowarzyszony, reprezentant bohemy krakowskiej, a jednocześnie nie stroniący od nurtu bieżących wydarzeń, nie kryjący swoich przekonań i umocowań etycznych.
Jest laureatem nagrody artystycznej Miasta Krakowa, stypendystą Rządu Francuskiego, Mistrzem Mowy Polskiej 2007. W roku 2008 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Prywatnie - mąż, ojciec, opiekun psa (suki bullterierki), miłośnik pływania, entuzjasta zieleni i wody. Pytany o hobby, najczęściej odpowiada: I s t n i e n i e - możliwości, granice…
W roku 2014 w Wydawnictwie Fabri - Biblioteka Konesera  (w Krakowie) ukazał się tom wspomnieniowo eseistyczny (z bogatą dokumentacją archiwalną) -  Pod Baranami ten szczęsny czas. Obecnie przygotowywane jest drugie poszerzone wydanie tej książki. W krakowskich Arcanach, ukazał się w marcu 2015, kolejny zbiór poezji zatytułowany Pamiętać...

 

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3112

 

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10

www.zacisze.waw.pl

pr@zacisze.waw.pl

sekretariat@zacisze.waw.pl


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij