Zaloguj
23 styczeń 2020
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Rozrywka i Kultura2013-02-12
PUŁTUSK FESTIWAL 2013
im. Krzysztofa Klenczona

W Pułtusku w dniach 21,22 czerwca, odbędzie się I Festiwal im. Krzysztofa Klenczona. Artyści pragnący podzielić się swoją twórczością i wystąpić na festiwalu proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń.

Termin ostateczny na nadesłanie zgłoszenia to 30 kwietnia 2013.
Historia jednego z najwybitniejszych twórców polskiej piosenki zaczyna się w Pułtusku, gdzie 14 stycznia 1942 roku urodził się Krzysztof Klenczon.

Postać Krzysztofa jest dowodem na to, że aby zrobić karierę nie trzeba rezygnować z własnej tożsamości. We współczesnym świecie rozrywki to temat bardzo aktualny, dlatego chcemy, aby to wydarzenie artystyczne złamało stereotyp panujący w polskiej muzyce rozrywkowej, tak jak Klenczon łamał stereotyp nieokiełznanego na scenie i nowatorskiego w swych kompozycjach muzyka rockowego, będąc jednocześnie skromnym i nieśmiałym człowiekiem w życiu prywatnym. Wierzymy, że Pułtusk Festiwal stanie się wydarzeniem skupiającym wybitne osobowości muzyczne.

W polskiej muzyce można odszukać wiele utworów inspirowanych kompozycjami artysty. Ze względu na charakterystyczny rytm melodii przeważnie są to interpretacje pozostające w granicach muzyki rockowej. Jednak kompozycje Klenczona mają w sobie ogromny potencjał, który może być wykorzystywany w każdym gatunku muzycznym: od folku, przez hip-hop i muzykę elektroniczną po jazz.

Pułtusk jest wspaniałym miejscem do tworzenia oraz odbierania sztuki. Można tu dotrzeć na kilka sposobów... samochodem, autobusem czy rowerem, a także jedną z najpiękniejszych polskich rzek. To miasto i sama podróż do niego również mogą stać się dla Was wielką inspiracją.

Regulamin konkursu

Kontakt z organizatorami

www.pultuskfestiwal.pl

 


Pozostałe wpisy

2019-09-02
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w Parku Bródnowskim.
Zapraszenie na Dni Targówka. Wstęp wolny!
7 września - sobota 16:00 - 17:30 Teatr Syrenka "Kot w butach" - przedstawienie teatralne dla dzieci 17:30 - 18:30 pokazy Iluzjonisty 19:30 Teatr Imka "Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. W obsadzie Paulina Holtz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartłomiej Topa. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 21:15 - 22:00 teatr Tańca DYEMOTION - ruch muzyka światło 12:00 - 18:00 na swoje stoiska zapraszają: Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa, OSiR, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Straż Miejska m. st Warszawa, Zakład Transportu Miejskiego ,Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Warszawska Kranówka", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze, Klub Radnych "Mieszkańcy-Bródna-Targówka-Zacisza" oraz w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku - salon VECTRA, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp.z.o.o, Centrum Medyczne Medicum, Pygmalion Szkoła Języków Obcych, Centrum Językowe Sylwia Lewińska, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Fabryka Liczb, Bricks4Kidz-Targówek, Egurrola Dance Studio, Studio Figura

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij