Zaloguj
10 sierpnia 2020

Rozrywka i Kultura2013-02-12
PUŁTUSK FESTIWAL 2013
im. Krzysztofa Klenczona

W Pułtusku w dniach 21,22 czerwca, odbędzie się I Festiwal im. Krzysztofa Klenczona. Artyści pragnący podzielić się swoją twórczością i wystąpić na festiwalu proszeni są o nadsyłanie zgłoszeń.

Termin ostateczny na nadesłanie zgłoszenia to 30 kwietnia 2013.
Historia jednego z najwybitniejszych twórców polskiej piosenki zaczyna się w Pułtusku, gdzie 14 stycznia 1942 roku urodził się Krzysztof Klenczon.

Postać Krzysztofa jest dowodem na to, że aby zrobić karierę nie trzeba rezygnować z własnej tożsamości. We współczesnym świecie rozrywki to temat bardzo aktualny, dlatego chcemy, aby to wydarzenie artystyczne złamało stereotyp panujący w polskiej muzyce rozrywkowej, tak jak Klenczon łamał stereotyp nieokiełznanego na scenie i nowatorskiego w swych kompozycjach muzyka rockowego, będąc jednocześnie skromnym i nieśmiałym człowiekiem w życiu prywatnym. Wierzymy, że Pułtusk Festiwal stanie się wydarzeniem skupiającym wybitne osobowości muzyczne.

W polskiej muzyce można odszukać wiele utworów inspirowanych kompozycjami artysty. Ze względu na charakterystyczny rytm melodii przeważnie są to interpretacje pozostające w granicach muzyki rockowej. Jednak kompozycje Klenczona mają w sobie ogromny potencjał, który może być wykorzystywany w każdym gatunku muzycznym: od folku, przez hip-hop i muzykę elektroniczną po jazz.

Pułtusk jest wspaniałym miejscem do tworzenia oraz odbierania sztuki. Można tu dotrzeć na kilka sposobów... samochodem, autobusem czy rowerem, a także jedną z najpiękniejszych polskich rzek. To miasto i sama podróż do niego również mogą stać się dla Was wielką inspiracją.

Regulamin konkursu

Kontakt z organizatorami

www.pultuskfestiwal.pl

 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij