Zaloguj
26 styczeń 2020
Nocelgi - Warszawa, Ząbki
Noclegi pod Warszawą

Andrzej Potęga "Pierwiastek"
polski gitarzysta basowy

HYDRAULIK
Usługi hydrauliczne. Pogotowie hydrauliczne 24H. Hydraulik. Ząbki, Warszawa.
www.hydraulikzabki.pl

Rozrywka i Kultura

8
grudzień


2019-12-08
Koncert STROJNOWY - pierwszy lider zespołu DAAB.
WSTĘP WOLNY!

8 grudnia, niedziela, godz. 17.00, DK Zacisze
ul. Blokowa 1, Warszawa

Wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert STROJNOWY, pierwszego lidera legendarnego zespołu DAAB. Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa malarstwa i tkaniny Doroty Koch „4 rano”.

Zespół w składzie:

  • Piotr „Struna” Strojnowski - wokal
  • Grzegorz Rytka - saksofon
  • Michał Marecki - instrumenty klawiszowe
  • Paweł Mazurczak - bass
  • Jacek Orłow - perkusja
  • Piotr Hrycyk - instrumenty perkusyjne
  • Krzysztof Nowicki - gitary
  • Łukasz Hodor - puzon
  • Mariusz Dziurawiec – soundmaster

Piotr "Struna" Strojnowski urodził się 1.02.1958 w Warszawie. W 1982 założył, wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim, zespół DAAB i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło "Muzyka Serc", które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek Strojnowski napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu. Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów tj. "W moim ogrodzie", "Fala ludzkich serc", "Zakamarki moich dusz", "Serce jak ogień" i innych... W 1985 w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole "Struna" zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

Przez 30 lat Piotr Strojnowski nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie na scenie jako gość. W pełni oddał się pracy złotnika, a później po wyjściu z własnych zawirowań został terapeutą uzależnień. Z sukcesem wykonuje ten zawód do dziś.

Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr Strojnowski cały czas pisał teksty - bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim. Razem postanowili powołać do życia zespół "Strojnowy". Od tego czasu rozpoczęły się prace nad płytą "Wolność Serc" bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra Strojnowskiego wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości, ale w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki.

Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione przebojami Piotrka Strojnowskiego z dawnych lat.

 


 


Pozostałe wpisy

2019-09-02
Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych w Parku Bródnowskim.
Zapraszenie na Dni Targówka. Wstęp wolny!
7 września - sobota 16:00 - 17:30 Teatr Syrenka "Kot w butach" - przedstawienie teatralne dla dzieci 17:30 - 18:30 pokazy Iluzjonisty 19:30 Teatr Imka "Ludzie inteligentni" Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. W obsadzie Paulina Holtz, Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Bartłomiej Topa. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny... Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus... A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. 21:15 - 22:00 teatr Tańca DYEMOTION - ruch muzyka światło 12:00 - 18:00 na swoje stoiska zapraszają: Młodzieżowa Drużyna Ratownicza - Warszawa, OSiR, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Straż Miejska m. st Warszawa, Zakład Transportu Miejskiego ,Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji "Warszawska Kranówka", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze, Klub Radnych "Mieszkańcy-Bródna-Targówka-Zacisza" oraz w ramach Forum Przedsiębiorców na Targówku - salon VECTRA, Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia Sp.z.o.o, Centrum Medyczne Medicum, Pygmalion Szkoła Języków Obcych, Centrum Językowe Sylwia Lewińska, Fundacja ZIKO dla zdrowia, Fabryka Liczb, Bricks4Kidz-Targówek, Egurrola Dance Studio, Studio Figura

Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij