Zaloguj
12 sierpnia 2020

Rozrywka i Kultura

20
grudzień


2019-12-13
Betlejemskie Światełko Pokoju w Parku Miejskim w Ząbkach.


Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Ten ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata! W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania, współpracy, braterstwa, poświęcenia, wiary i nadziei. Choć na co dzień staramy się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy by tego zadania podjął się każdy człowiek!

Od kilku lat harcerze z HarcerstwowZabkach przywożą do Ząbek Betlejemskie Światło Pokoju i rozdają je mieszkańcom miasta. 

Tegoroczne przekazanie Światła odbędzie się 20.12 o godz. 19:00 w Parku Miejskim. 
Prosimy o zabranie własnych lampionów lub świeczek.

 

Więcej na facebook.com/BetlejemskieSwiatloPokoju


 


Pozostałe wpisy


Korzystamy z plików cookie tylko w stopniu niezbędnym do działania strony. Możesz je zablokować poprzez zmienę ustawień przeglądarki.
Dowiedz się więcej wiem, zamknij